Bitcoin Hakimiyeti Düşüşe Geçti

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) düşüşe geçmesiyle birlikte, Bitcoin’in pazar hakimiyeti de son haftaların en düşük seviyesine geriledi. Efsanevi trader Peter Brandt, Bitcoin Hakimiyeti göstergesinin endişe verici modeline dikkat çekti. Brandt, Bitcoin hakimiyetinin %45’in altına düşmesinin Bitcoin kullanıcıları için tarihsel olarak düşüş işareti olduğunu hatırlattı. Brandt’in son tweetine göre, Bitcoin hakimiyetinin bu kadar düşük olduğu 2018 yılında, kripto para değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Bitcoin’in piyasa değeri ile kripto para piyasasının geri kalanı arasındaki bir oran olan Bitcoin hakimiyeti %40’a yakın olduğunda, kriptonun fiyatı %82’lik bir düşüşle sonuçlandı.

Bugün, 7 Eylül 2021’de, Bitcoin Hakimiyeti (BTC.D) göstergesi 2021’in ikinci çeyreğine geri döndü ve %41’e yakın düşük seviyelerde. TradingView istatistiklerine göre BTC hakimiyeti Mayıs 2021’de birkaç saatliğine %40’ın altına düştü.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz