Bitcoin Hakimiyeti 5 Ayın En Düşük Seviyesinde

0
65
Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin’in hakimiyeti Pazartesi günü, Mt. Gox geri ödemelerinin piyasaya giren arz fazlalığına ilişkin endişeleri artırmasıyla azaldı.

Önde gelen kripto para birimi, Mt. Gox saldırısının mağdurlarına yaklaşan ödemelerin etkisiyle pazar hakimiyetinde belirgin bir düşüş kaydetti. TradingView grafik platformuna göre, BTC’nin hakimiyeti veya toplam kripto piyasa değeri içindeki payı %1,8 düşüşle %54,34’e geriledi; bu 12 Ocak’tan bu yana en büyük tek günlük yüzdelik düşüş oldu. Başka bir deyişle, yatırımcılar muhtemelen bitcoin’den emsallerine göre daha hızlı para çekmişlerdir. CoinDesk verilerine göre, kripto para biriminin fiyatı yaklaşık %5 düşerek bir noktada 59.000 doların altına düştü.

Satışlar sebepsiz değildi. Feshedilmiş kripto borsasının temmuz ayında hack mağdurlarına 140.000 BTC dağıtmayı planladığı haberi, alıcıların ödemelerini aldıktan sonra satmayı düşünecekleri endişelerini artırdı ve piyasada arz fazlası yarattı. Bu, madencilerin daha hızlı satış yapması ve spot borsada işlem gören fonlardan (ETF’ler) çıkışlar nedeniyle 7 Haziran’dan bu yana artan baskılara eklendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz