Bitcoin Fonu, 300 Bin Avustralyalı’ya Bitcoin Yatırım İmkanı Sunuyor

Avustralya’nın mali düzenleyicisi, Bitcoin yatırım fonunu sunmak için FinTech şirketi Raiz’e onay verdi. Avustralya Finansal İncelemesine göre, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) Raiz’e Bitcoin yatırım perakende fonunu sunması için onay verdi.

ASIC onayı ile birlikte, Raiz artık 2020 yılının 2. çeyreğinden önce ürünün lansmanını yapabilir. Ayrıca, Raiz Bitcoin yatırım perakende fonu başlatıldıktan sonra müşterilerin ETF’lere yapılan yatırımlarının % 5’ini doğrudan Bitcoin’e yatırabilecek. ASIC onayı aynı zamanda halihazırda Raiz platformunda bulunan ve yönetilen 445 milyon dolardan fazla fona sahip 300.000’den fazla müşteriye Bitcoin yatırım fırsatı sunuyor.

binance

Bununla birlikte, Raiz’in ASIC onayı Avustralya’nın şimdiye kadar izlediği kripto para tutumundan da ayrılıyor bu nedenle, ülkenin kripto para topluluğu için önemli bir haber olarak değerlendiriliyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz