Bitcoin Fiyatını Arttıran En Büyük Etken FED

Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Bitcoin (BTC) fiyat desteğinin çoğunu Federal Rezerv’in kendisinden aldığını iddia etti. Winklevoss’a göre, FED politikası Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkiliyor. Winklevoss koronavirüs sebebiyle ABD ekonomisine basılan paraların Bitcoin’in fiyatını arttırdığını ve ABD Dolarının daha değersiz görünmesine neden olduğunu açıkladı. Perşembe günü FED başkanı Jerome Powell’ın yüksek enflasyon hakkında konuşma yapacağını hatırlatan Winklevoss, Powell liderliğindeki Fed’in lider kripto para birimi Bitcoin’in en büyük güçlendiricisi olduğunu ifade etti.

Bu arada yükselen enflasyonun altın ve Bitcoin gibi varlıkları olumlu yönde etkilemesi birçok kişinin de dikkatini çekiyor. Bu ayın başlarında, Yardeni Research başkanı Edward Yardeni, yükselen enflasyonun değerli metaller için “çılgınca bir yükseliş” yaratacağını belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz