Bitcoin Fiyatı Aralık 2017’yi mi Tekrar Ediyor?

12 ve 13 Mart tarihlerinde Bitcoin (BTC) çok büyük değer kaybı yaşadı ancak son iki gündür yükseliş eğiliminde ve kaybettiklerini silmeye çalışıyor. Kripto para analisti Ceteris Paribus, üst düzey Blockchain araştırma ekibi Messari Crypto’nun verilerine dayanarak, Bitcoin’in bugün yaşadığı yükselişin Aralık 2017’deki fiyat hareketliliğine benzer olduğunu belirtti. Ceteris Paribus’a göre BTC dolar paritesinde dün % 14.2 arttı bugün ise % 10.6 artarak 6.840 dolara kadar yükseldi.

binance

Analist son kez Bitcoin’in böyle hareket ettiğinde 6-7 Aralık 2017 tarihlerinde % 10’a kadar yükseldiğini hatırlattı. Coingecko tarafından sağlanan rakamlara göre, Ceteris Paribus’un bahsettiği dönemde Bitcoin fiyatı % 52’den fazla artarak 12.174 dolardan 18.491 dolara yükseldi. Yani Bitcoin üst üste iki gün boyunca çift haneli kazançları göstermeyi başarırsa, efsanevi Aralık 2017’yi tekrarlayabilir.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz