Bitcoin En Büyük Günlük Fiyat Düşüşünü Kaydetti

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

22 Şubat tarihinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) en büyük günlük fiyat düşüşünü kaydetti. Bitcoin’in fiyatı son on dokuz saat içinde 58 bin dolardan 47.700 dolara kadar düştü. Bu düşüş Bitcoin’in gördüğü en büyük bir günlük düşüş olarak kaydedildi. Bitcoin’in 1 trilyon dolara ulaşmasından kısa bir süre sonra yaşanan mevcut düşüş Bitcoin’in piyasa değerinin de düşmesine sebep oldu. Bitcoin’in önceki en büyük günlük düşüşü sadece bir ay önce 11 Ocak’ta geldi. O zamanlar Bitcoin 40 bin dolarlık rekor seviyesinden 32 bin dolara kadar gerilemişti.

Bugünkü fiyat düşüşünün bir sonucu olarak yaklaşık 1 milyar dolar likidite edildi. Varlıklarının %75’ini Bitcoin’e yatıran eski bir hedge fonu yöneticisi Raoul Pal, Twitter hesabından Bitcoin düşüşü ile ilgili olarak, bunun gibi fiyat düşüşlerinin bir çeşit rahatlama olduğunu öne sürdü. Bununla birlikte Quantum Economics’ten analist Jason Deane, “Mevcut düzeltmenin ardından tekrar yükselişe geçebilmek için hazır olacağız” dedi. Bitcoin günlük en düşük seviyesi olan 47.700 dolara geriledikten sonra 53 bin dolara yükselmeyi başardı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz