Bitcoin Eleştirmeni Ünlü Yatırımcı Altını Övdü

Net değeri 18.7 milyar doları aşan Bridgewater Associates kurucu ortağı Ray Dalio, altını Bitcoin’e tercih ediyor. İsviçre’nin Davos kentinde gerçekleşen CNBC ile yaptığı son röportaja göre, Amerikalı yatırımcı Dalio önde gelen kripto para biriminin ne bir değişim aracı ne de bir değer deposu olduğunu düşünüyor. “Paranın iki amacı var, bir değişim aracı ve bir servet deposu ve Bitcoin şu anda bu iki durumda da etkili değil.”

Ayrıca, ABD Dolarını eleştiren Dalio, yatırımcıların nakitten kurtulmaları gerektiğini söyledi.Bununla birlikte Dalio altının yatırımcılar için en iyi yatırım seçeneği olabileceğini savundu. Bu ayın başlarında Bridgewater Associates’den Greg Jensen, altın fiyatının bu yıl 2.000 dolara fırlayabileceğini tahmin ediyordu. Jensen ayrıca altının dünyanın yeni rezerv para birimi haline gelebileceğini ve böylece doların yerini alabileceğini öne sürdü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz