Bitcoin Düşüşünün 3 Nedeni

3 Eylül tarihinde Bitcoin (BTC) birkaç saat içinde hızla düştü ve 10.400 dolar seviyelerine kadar indi. Yalnızca BitMEX’te, ani düşüş yaklaşık 100 milyon doları aşan değerde long’u likidite ederek sildi. Bitcoin fiyatının düşmesine muhtemelen üç temel faktör neden oldu; madenci çıkışları, ABD dolarının gücü ve büyük direnç.

Borsalara normalden fazla Bitcoin gönderilmesinin ardından madenciler Bitcoin varlıklarını satmaya başladı ve böylelikle piyasaya büyük bir satış baskısı eklendi. Bununla birlikte ABD Dolarının diğer rezerv para birimleri karşısında (DXY) yükselişi de Bitcoin fiyatı için olumsuz etkilere sebep oldu. Ayrıca 2018’den beri Bitcoin için güçlü bir direnç alanı olan 12.000 – 12.500 dolar aralığında ilerleyemedi. Bitcoin kısa süre önce 12 bin dolarlık güçlü direnç seviyesini geçse bile bu seviyede tutunamadı, bu da Bitcoin’in düşmesine neden oldu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz