Bitcoin Destekçisi Jack Dorsey’in Twitter’ı Bırakması İstendi

Reuters’un haberine göre, Twitter’da önemli bir hissenin sahibi olan Hedge Elliott Management Corp, Twitter kurucusu Jack Dorsey’in görevini iyi yapamadığı için yönetimi devretmesini istiyor. Şimdiden Elliott Management, temsilcilerinden dördünü Twitter’ın yönetim kuruluna atadı. Reuters Elliott’un bunu istemesinin nedenini Dorsey’nin hem yeni ödeme işlemcisi Square Inc ile hem de Twitter ile ilgilenmeye çalışması olduğunu yazıyor.

Dorsey, kripto eğitimcisi ve amiral gemisi kriptosunun destekçisi olarak biliniyor. Kısa bir süre önce Twitter, platforma Bitcoin emojisini ekledi. Dorsey’nin 2015 yılında Twitter’daki lider konumuna dönmesinden bu yana, şirketin hisseleri % 6’dan biraz fazla düştü. Ancak rakibi Facebook’un Libra’yı piyasaya sürmek istemesinden dolayı hisse senedi % 120’nin üzerine çıktı. Şimdilik ne Elliott’dan ne de Jack Dorsey’den resmi bir açıklama gelmedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz