Bitcoin Cash’in Düşen Hash Gücü Risk Oluşturuyor Mu?

Blok ödülü yarılanması sonrası hashrate oranı %30’dan fazla düşen Bitcoin Cash (BCH) hakkında yorum yapan ARK Yatırımdan analist Yassine Elmandjra; ağa karşı hala ciddi bir saldırı yaşanmamış olmasının şaşırtıcı olduğunu söyledi.

Buna karşın BCH ekibi dile getirmese de Roger Ver başta olmak üzere elinde çok ciddi bir Bitcoin madencilik gücü bulunduran havuzların bir saldırı durumunda müdahale edebilecek güce sahip olması ağa saldırı yapanlara karşı caydırıcı unsur durumunda.

binance

Analiste yorum yapan BCH kurucularından Hayden Otto ise BCH’nin güvende olduğunu savundu: “Bitcoin Cash şu anda BTC’nin hashrate’inin yaklaşık% 3,5’i kadar ve bir yıldan uzun süredir bu seviyededir. Buna rağmen madenciler kâr peşinde oldukları ve saldırı teşviki olmadığı için herhangi bir saldırı olmadı. Para kaybetme riski, herhangi bir potansiyel ödülden çok daha ağır basar ve bu da sonuçta% 51 Bitcoin Cash’e saldırmayı denemeyi engelliyor.” diyerek duruma yanıt verdi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz