Bitcoin Aramaları Altına Kıyasla İki Kat Arttı

Bitcoin Google aramalarında altını geçti. Google 2017’deki büyük Bitcoin rallisinden bu yana ilk kez ‘Bitcoin Satın Almak’ teriminin altına kıyasla iki katı daha fazla aratıldığını ortaya çıkardı. Google Trend tablosuna göre “Bitcoin satın almak” terimi “altın satın almak” terimine kıyasla iki katından daha fazla aratıldı. Son beş yılda 2017’de tüm zamanların en yüksek Bitcoin aramaları gerçekleşti. ‘Altın satın alma’ eğilim çizgisi son beş yılda çok fazla değişmemişken, ‘Bitcoin satın alma’ eğilimi büyük volatiliteye sahip.

Son günlerde önemli bir yükseliş kaydetmemiş olsa da Bitcoin’e olan ilgi devam ediyor. Bu istatistik, dünyanın her yerinden birçok insanın fiziksel varlıklar yerine dijital para birimlerine büyük ilgi göstermeye devam ettiğini gösterdi. Koronavirüs salgınının yol açtığı küresel ekonomik, sosyal ve finansal kriz sırasında, birçok yatırımcı geleneksel varlık altın yerine lider kripto para birimi Bitcoin’e yönelmeye başladı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikChainlink’in Piyasa Değeri Bitcoin Cash’i Aştı
Sonraki İçerik“Bitcoin Yalnızca Altın Gibi Değer Depolarıyla Karşılaştırılmalı”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz