Bitcoin 55 Bin Dolara Yaklaştı

Bitcoin 54.750 dolara yükselmeyi başardı. 19 Şubat tarihinde sabah saatlerinde 53 bin dolara yükselen Bitcoin şimdilerde 55 bin doları aşmak üzere. Bugün lider kripto para birimi için birçok rekorun kırıldığı bir gün oldu. Fiyat rekorunun yanı sıra Bitcoin’in piyasa değeri tarihte ilk kez 1 trilyon doları aştı. Amazon ve Google gibi önemli kurumların aksine Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aşması sadece 12 yılını aldı.

Büyük finans kurumlarından Bitcoin’e büyük miktarda yatırım yapması Bitcoin’in yükselmesine neden oldu. Sabah saatlerinde Elon Musk’ın Bitcoin için “fiat ile karşılaştırıldığında biraz daha az aptalca bir likidite şekli” olduğunu söylemesi Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde etkiledi. Bununla birlikte MicroStrategy şirketinin Bitcoin’e yatırım yapmak için 1.05 milyar doların üzerinde para topladığını açıklaması Bitcoin’in yükselmesini sağladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz