Bitcoin 50 Bin Doları Aştı

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün ikinci kez 50 bin doları aşmayı başardı. 48.900 dolardan 50.700 dolara yükseldi ve böylelikle bir saatten daha kısa bir sürede 1.500 dolar artmış oldu. Yeni bir rekor kıran Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolara yaklaştı. 7 Ocak’ta lider kripto para birimi, ilk kez 40 bin doları aştı ve şimdi Bitcoin’in 50 bin doları aşması bir aydan biraz fazla zaman aldı.

Son aylarda yükselen bireysel ve kurumsal ilgi sayesinde Bitcoin’in fiyatı yeni zirvelere yükselmeye devam etti. Dünyanın en zengin insanı Elon Musk tarafından kurulan Tesla 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Piyasadaki en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, Ocak ayında çıkarılan Bitcoin miktarının 1.5 katından fazlasını satın aldı. Bugün ise 3.5 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip olan MicroStrategy şirketi Bitcoin’e biraz daha yatırım yapmak istediğini açıkladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz