Bitcoin 44.000 Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

ABD enflasyonu Aralık ayında %7’yi aşarken Bitcoin 44.000 doları aştı. TradingView grafiklerinde görüldüğü gibi, Bitcoin 12 Ocak’ta 6 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 44.000 doların üzerine çıktı. Tüketici Fiyat Endeksi’nin Aralık ayına kadar yıl boyunca %7 arttığını gösteren taze enflasyon istatistiklerinin açıklanmasının ardından piyasa duyarlılığı iyileşti. Resmi açıklamanın ardından Bitcoin, 44.000 doların üzerine çıktı. Çoğu trader, önde gelen varlığın etkili bir enflasyon riskinden korunma işlevi görebileceğine inandığından, artan enflasyon Bitcoin fiyat hareketi için olumlu olarak görülüyor.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın daha önce yaptığı güven verici açıklamalar, Fed’in önemli bir ekonomik zarara yol açmadan enflasyonu düşürebileceği konusunda yasa koyucuları ve yatırımcıları rahatlattı. Faiz artışlarının yıl boyunca gerçekleşebileceğini belirterek, Fed’in zaten beklenenden çok daha agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltmesine gerek kalmayacağının sinyalini verdi. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda 100 üzerinden 22’ye ulaştı, geçen haftaya göre hala “aşırı korku” bölgesinde olsa da hafif bir gelişme yaşandı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz