Bitcoin 43 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bitcoin, death cross’u tamamladıktan sonra 43.000 doların altına düşüyor. TradingView grafiğinde görüldüğü gibi, Bitcoin death cross modeli tamamlandı. Bitcoin fiyatı, 13 Ocak’ta 42.325 dolara düştükten sonra şu anda 42.631 dolardan işlem görüyor. Kripto analist Lark Davis daha önce BTC tarihinde sekiz death cross modeli oluştuğunu belirtti. Bunlardan dördü düşüşe işaret ederken, kalanı %30 ile %65 arasında değişen satışlara neden oldu. Bitcoin en son bir death cross oluşturduğunda, Haziran 2021’de, 28.800 doların en düşük seviyelerine geriledi. Bitcoin sonunda takip eden ayda ivme kazandı ve Eylül ortasında bir golden cross basarak sona erdi. Altın haç, ölüm haçının tersidir, bu da MA 50’nin MA 200’ün üzerine çıktığı anlamına gelir.

Yılın başında, El Salvador başkanı 2022’de Bitcoin için cesur tahminlerde bulundu ve lider varlık için büyük bir fiyat artışı ve “büyük bir sürpriz” öngördü. Başkan Bukele, Bitcoin fiyatının önümüzdeki 12 ayda ikiye katlanarak 100.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Ayrıca iki ülkenin daha El Salvador’un liderliğini takip edeceğini ve Bitcoin’i yasal para olarak kabul edeceğini belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz