Mark Yusko Bu Krizde Nakit Para ve Bitcoin Karşılaştırması Yaptı

Hedge fonu yöneticisi Mark Yusko, CNBC’nin ‘Trading Nation’ ile yaptığı son röportajında koronavirüs kaynaklı likidite krizi sırasında nakit paranın önemine dikkat çekerek nakitin kral olduğu bir dönem yaşandığını belirtti. Ancak Bicoin’in yaklaşmakta olan kriz karşısında taht için sırada beklediğini söyledi.

14 Mart’ta Manhattan merkezli bir Bank of America şubesi geçici olarak 100 dolarlık banknotun bittiğini bildirdi. Bununla birlikte, Yusko, teyit edilen koronavirüs vakalarının sayısı dünya çapında 1 milyonu aştığından nakit paraya geçmek için çok geç olmadığına inanıyor. Ayrıca Yusko, 1930’larda yaşanan Büyük Buhran’a benzeyen bir piyasadan bahsetti ve bu ekonomik şok dalgasının daha önce kimsenin tecrübe ettiği bir durum olmadığını söyledi.

binance

Yusko’ya göre, nakit para bu krizde daha çok tercih edilse bile Bitcoin’in finansal sistemin çökmesine karşı bir sigorta olarak görülmeli. Bununla birlikte, Yusko en sonunda Bitcoin’in hak ettiği tahta yükseleceğini dile getirdi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz