Bitcoin 10 Bin Doları Geçti, Bu Sefer Farklı Olacak Mı ?

Bitcoin (BTC) kısa süreli düşüşün ardından tekrar 10.000 seviyesine yükseldi. Yeni bir yılın en yüksek seviyesine ulaşıldı ancak bu sefer farklı olan ne?

Tradingview.com grafiklerine göre, BTC son birkaç saat içinde 10.400 dolara yükseldi, bu yılki en yüksek fiyatı. İki günlük düşüş, fiyatları 9.700 dolara kadar geriletmesine rağmen Bitcoin yine toparlanarak % 6’nın üzerinde bir kazanç sağladı. Bitcoin için bir sonraki direnç seviyesi 10.750 dolar civarında ve bu da son piyasa momentumundan sonra bekleniyor.

binance

BTC geçtiğimiz yıllarda yeni zirvelere yükseldiğinde durum çok farklıydı, bugün var olan ekonomik baskı yoktu ve diğer güvenli sığınak varlıkları performansını yansıtmıyorlardı. Ayrıca jeopolitik gerilimler ve korona virüs salgını gibi küresel olaylar Bitcoin’in fiyatını oldukça etkiledi. Ek olarak yaklaşan Bitcoin ödül yarılanması, arz ve talep etkileri ve Bitcoin’in Google aramalarındaki artış nedeniyle lider kripto paranın daha da yükselmesi oldukça muhtemel.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz