Bitcoin 10.000 Doların Altına Düştü! Hangi Seviyelere Dikkat Etmeli!

Bir süredir yatay seyreden Bitcoin fiyatı, 4 saatlik grafikte fiyatın 10.280 dolardan geçen 20 MA’nın altına düşmesi ile birlikte 9800 dolara kadar bir düşüş yaşadı.

Bitcoin’e günlük ve haftalık grafikte baktığımızda aslında fiyatın düşmeden önce oldukça kritik bir yerde olduğunu görebiliriz. 2019 yılı başından beri süre gelen regresyon trendinin orta noktasını bir kaç gündür zorlayan BTC, bu seviyeyi geçebilseydi 14.000 dolara giden bir kanala çıkmış olacaktı.

binance

Bu düşüş ile trend dönüşü anlamında bir olumsuzluk yaşanmadı. Ancak bir sonraki yükseliş koşusunun kısa süreliğine ertelenmesine sebep olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin’de aşağıda doğru 9800 seviyesi kırılırsa ilk ciddi destek 9680$’dan geçen 20 günlük hareketli ortalama. BTC’nin olası bir satışta oradan ciddi alım görmesi muhtemelen

Yukarıya doğru 10.000 dolar her daim psikolojik öneme sahip olsa da teknik olarak şu an ilk ciddi direnci 4 Saatlık MA 20’nin olduğu 10.250 dolar seviyesinde yaşayabilir. Bu seviye yukarı doğru kırıldı zaman tekrar günlükteki regresyon bandının üzerine atma denemelerine başlayacaktır.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz