Birçok Ünlünün Sahip Olduğu Uçak Artık Bitcoin İle Satın Alınabilecek

Özel bir uçak satış acentesi olan Aviatrade, Business Insider adlı haber sitesine göre, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini multimilyon dolarlık uçakları için ödeme olarak sağlayan yeni bir ödeme platformu başlattı. Tesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk ve Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’un sahip olduğu modellere benzer bir Gulfstream G650ER, bundan sonra kripto para birimleriyle satın alınabilecek. Aviatrade’nin web sitesinde satışa çıkan model kripto para birimleriyle satın alınabilen ilk uçak olma özelliğine sahiptir. Bu özel uçağın maliyeti 3.859 BTC yani 40 milyon dolar.

Aviatrade başkanı Philip Rushton, Business Insider’a verdiği demeçte, nakit ödeme bazı ülkelerde sınır ötesi kısıtlamalara tabi olacak ve alıcılar böylesine pahalı bir satın alma işlemini finanse etmek için alternatif bir yöntem arayarak önemli ölçüde tasarruf edebileceklerini söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz