Bir Günde 10 Milyon BTC İşlemi Gerçekleşti

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Ağdaki büyük Bitcoin işlemlerinin toplam hacmi günde 10 milyon Bitcoin’e ulaştı. Ana hacim çoğunlukla kurumsal yatırımcılardan geldi. İstikrarlı bir kripto para piyasası yapısının ana göstergelerinden biri, borsalara fon akışının düşük olmasıdır. Ağdaki önemli işlem faaliyeti ile genellikle büyük döviz giriş hacimleri gelir. Ancak çeşitli zincir içi veri analizlerine göre, hem döviz rezervleri hem de girişler ya aşağı doğru hareket ediyor ya da hiç değişmiyor.

7 Eylül’de meydana gelen son piyasa düşüşünde artan işlem etkinliği ve en önemlisi, “balina katmanlı” cüzdanlarda tutulan kripto para sayısında büyük bir değişiklik izledi. BTC milyonerleri sadece üç günde yaklaşık 70.000 coin sattı. Ancak düşüşün ardından, yaklaşık 60.000 Bitcoin biriktirdi. Bazı “genç” cüzdanların etkinliği sürekli artsa da, eski sahipleri fonlarının hiçbirini satmaya istekli değiller ve elde tutmayı tercih ediyorlar.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBloomberg Analisti: Bitcoin Bu Sene 100 Bin Dolara Ulaşacak
Sonraki İçerik1 Milyar Dolar Değerinde ETH Taşındı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz