Binden Fazla Twitter Çalışanı Kullanıcıların Hesaplarına Erişebiliyor

24 Temmuz tarihinde Reuters haber ajansında yayınlanan bir habere göre, binden fazla personelin Twitter hesaplarına tam erişimi bulunuyor. İki eski Twitter çalışanı ile görüşen haber ajansı, sosyal medya platformu Twitter’ın ne kadar savunmasız olabileceğini açıkladı.

Reuters AT&T eski güvenlik uzmanı Edward Amoroso ile görüştü ve Amoroso binden fazla çalışanının Twitter kullanıcıların tüm verilerine erişebileceğini söyledi. Eski güvenlik uzmanı binden fazla çalışanın tam erişim yetkisine sahip yönetici hesabı olduğunu bildirdi. Bununla birlikte Amoroso, Reuters’e verdiği demeçte, tam erişim sağlayan bu kadar güçlü kontrol yetkisinin fazla sayıda personelde olmaması gerektiğini dile getirdi.

binance

Ayrıca geçtiğimiz hafta Twitter’da oldukça büyük bir saldırı gerçekleşti. Birçok yüksek profilli hesabı ele geçiren dolandırıcılar ünlü hesaplar üzerinden gönderilen tutarın iki katının geri ödeneceğini iddia eden tweet’ler gönderdiler. Bunun üzerine 12 BTC ele geçirdiler.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz