Binance Çin’den Onay Aldı

Binance borsasının yeni Çin web sitesi Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından onaylandı. Binance borsası birkaç sene önce Çin’i terk etmesinden sonra ilk defa ülkeden onay aldı. 2017 yılında Çin hükümeti ülke çapında kripto para yasağı getirmişti ve bu nedenle Binance borsası ofisini Çin’den taşımak zorunda kalmıştı.

Ancak şimdilerde yeniden Çin’de web sitesi faaliyetine başlayabilir. Binance’in yeni Çin alanı olan Binance.cn, Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na (MIIT) kaydedildi. MIIT’in kamu verilerine göre, yeni alan adı 2020 yılının Nisan ayında devlet otoritesi tarafından onaylandı. 19 Mayıs tarihinde Binance CEO’su CZ Binance’in yeni Çin web sitesinin asıl amacının eğitim ve teknoloji olacağını belirtti. Ayrıca Binance’in yeni Çin web sitesinin Bitcoin yerine Blockchain stratejisine daha uygun olduğu belirtildi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz