Binance Çin Yuan’ını Delist Etti

Binance
Binance

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Çin Yuanını (CNY) tezgah üstü (OTC) alım satımdan çıkaracağını duyurdu. Binance’in C2C (müşteriden müşteriye) pazarı olarak da bilinen OTC ticaret platformu, trader’ların neredeyse her fiat para birimiyle kripto para birimleri satın almak veya satmak için kendi seçtikleri döviz kurları ve ödeme yöntemleriyle sipariş vermelerine olanak tanır. Binance Çarşamba günü yaptığı duyuruda, hükümetin düzenleyici gereksinimlerine yanıt olarak CNY ticaretinin platformundan kaldıracağını açıkladı.

Borsanın yerel tokeni Binance Coin (BNB), dün Binance Akıllı Zincir gelişimini desteklemek için 1 milyar dolarlık bir fonun başlatıldığının duyurulmasının ardından %10’dan fazla arttı. Bununla birlikte, Çinli kullanıcılar için yaklaşan kısıtlamaların haberlerinin hemen ardından, varlık yerel bir en yüksek seviye olan 463$’dan 434$’a düştü. BNB kısa bir süre sonra toparlanmayı başardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz