Binance CEO’su FBI Soruşturması Altında Olduklarını Yalanladı

29 Ekim tarihinde yayınlanan bir Forbes raporunda, dünyanın en iyi kripto para borsalarından biri olan Binance’in Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve İç Gelir Servisi ( IRS) soruşturması altında olduğu belirtildi. Forbes, Tai Chi isimli belgenin Binance çalışanı tarafından sızdırılmış bir sunum olduğunu ifade etti ve bunun üzerine FBI ve IRS’nin araştırıyor olabileceği yönünde spekülasyonlar olduğunu belirtti. Sızdırılan dokümanda Binance’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da dahil ABD’nin finansal regülatörlerinden onay almayı beklemediği görülüyor ancak yaptırım eylemlerinden kaçınmak için onlarla çalışmaya istekli olduğunu belirtiyor.

Bunun üzerine Binance CEO’su CZ, Twitter hesabından iddiaları yalanladı. CZ bunun tamemen FUD olduğunu ifade etti ve rapordaki tüm ifadeler ve suçlamaların yanlış olduğunu belirtti. Bununla birlikte CZ, isteyen herkesin bunun gibi bir rapor hazırlayabileceğini söyledi ve borsanın her zaman kanunun sınırları içinde faaliyet gösterdiğini dile getirdi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz