Binance CEO’su Banka Satın Almayı Düşünüyor

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 22 Temmuz’da kendi bankasını satın almayı veya kurmayı düşündüğünü açıkladı. Bu fikrin bir süredir Binance çevresinde dolaştığını vurgulayan CZ, banka satın alma fikirlerinin tartışıldığını, ancak Binance’ın şu anda duyurmak için belirli bir planı olmadığını belirtti.

Bununla birlikte kripto endüstrisinin en zengin kişilerinden biri olarak bilinen CZ açıklamasında Binance’ın bankacılık ile ilgili fırsatlar konusunda uzmanlaşmış birkaç ekibe sahip olduğunu dile getirdi. Ayrıca Binance’in CEO’su, geleneksel bankaların kripto adaptasyonu konusunda kısa sürede büyük bir ilerleme kaydettiğini ve iki sene öncesine kadar hiçbir bankanın kripto paralar ile kesinlikle işlem yapmadığını söyledi.

binance

CZ konu ile ilgili açıklamasında; “Bir banka satın almak sorunları çözmeyecektir. Ancak muhtemelen regülatörlere daha rahat erişip konuşabileceğimiz bir kanal açacaktır.” dedi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz