Binance, Cayman Adaları Para Otoritesi Tarafından İnceleniyor

Cayman Adaları Para Otoritesi, yakın zamanda yayınlanan bir kamu açıklamasına göre, bildirilen işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance’in Cayman Adaları’nda faaliyet yürütme yetkisine sahip olmadığını iddia etti. Düzenleyici, şu anda ticaret platformunun gözetimi kapsamına giren herhangi bir faaliyeti olup olmadığını araştırıyor.

Cayman Adaları, artık hedeflerinde Binance’in bulunduğu büyüyen yetki alanları listesinde Birleşik Krallık, Singapur, Japonya, Almanya ve Kanada’ya katıldı. Denizaşırı İngiliz toprakları, dünyanın en büyük vergi cennetlerinden biri olarak biliniyor. PwC tarafından yakın tarihli bir rapora göre, ABD ile birlikte kripto para hedge fonları için en popüler yer. Bu arada geçen yıl, birden fazla medya raporu Binance’in Cayman Adaları’nda bir merkezi olduğunu belirtti. Ancak borsa CEO’su Changpeng Zhao, borsanın hiçbir merkezinin olmadığını iddia etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz