Binance Borsasına DDoS Saldırısı Düzenlendi

Dünyanın en iyi kripto para borsalarından olan Binance‘in sabah saatlerinde saldırıya uğradığı öğrenildi. Twitter hesabından açıklama yapan borsa CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Binance borsasına saldırı düzenlendiğini doğruladı. CEO bunun “rakiplerinin” işi olabileceğini belirtti. CZ yaptığı açıklamada Binance’in Çin’deki platformlarına DDoS saldırıları yapıldığını ve bu nedenle kullanıcılarının ağ erişiminde bir miktar gecikme yaşadığını dile getirdi.

CoinNess’in bir raporuna göre, Binance’in diğer kurucu ortağı Yi He, 29 Nisan tarihinde sabah saatlerinde borsanın saldırı altında olabileceğni iddia etti. Bunun üzerine, birkaç kullanıcının işlemlerinde aksaklık yaşaması, Yi He’nin iddialarını doğrular nitelikteydi. Böylelikle kısa bir süre önce Binance CEO’su CZ saldırı iddialarını doğruladı. OKEx, Bitfinex ve BitMEX’ten sonra Binance, 2020’de DDoS saldırısı düzenlenen dördüncü borsa oldu.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz