Binance Anketine Göre Bireysel Yatırımcıların Çoğu Kripto Paralara Güveniyor

Binance
Binance

Binance bireysel yatırımcılara yaptığı anket bilgilerini yayınladı. Binance Research, farklı pazarlardaki ve profil türlerindeki bireysel yatırımcılara 15 Eylül – 25 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında anket yaptırdı. Ankete 178 ülke ve bölgeden 61.000’in üzerinde bireysel kripto kullanıcısı katıldı. Ankete katılanların yarısından fazlası kriptoyu bir gelir kaynağı olarak gördüklerini itiraf etti. Kullanıcıların %15’i birincil kazanç için dijital para birimlerini kullandığını açıkladı. Ankete katılanların çoğu kripto para birimlerine olan güvenlerini ifade etti.

Katılımcılar arasında yatırım yapılan en popüler kripto para Bitcoin oldu. Kullanıcıların %65’i Bitcoin’a yatırım yaptıklarını açıkladı. Ankete katılan kullanıcıların %63’üne göre kripto satın almanın en rahat yolunun tek kullanımlık fonlar olduğunu belirtti. Anket ayrıca, DeFi’nin popüler olduğunu, katılımcıların %52’den fazlasının Güneydoğu Asya’da olduğunu bildirdi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz