Binance 1.3 Milyon BNB Yaktı

BNB
BNB

Kripto para borsası Binance, 16. BNB token yakma işleminin tamamlandığını duyurdu. Kümülatif olarak 393 milyon dolar değerinde yaklaşık 1,3 milyon BNB token’ini yaktı. Bildirilen işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance yerel token’i Binance Coin’i (BNB) piyasaya sürdükten sonra, dolaşımdaki arzının yarısını yakmayı taahhüt etti. Ayrıca geçen çeyrekte Binance, rekor kıran 595 milyon dolar değerinde BNB yaktı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, borsanın bu çeyrekteki karının 750 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Binance, yerel tokenlerini kalıcı olarak dolaşımdan kaldırarak, kalanları daha sınırlı hale getiriyor. Bununla birlikte token yakma BNB için inkar edilemez bir şekilde yükselişe geçerken, kripto para birimi bu duyurunun ardından değer kazanmadı. Yine de Binance Coin, 2021’in en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Mayıs ayının en yüksek seviyesinden bu yana %56 düşmesine rağmen, yılın başından bu yana %753 gibi şaşırtıcı bir yükselişte.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz