Bill Gates Microsoft’dan Ayrılıyor

Yapılan açıklamaya göre yazılım geliştiricisi, hayırsever ve Microsoft kurucu ortağı Bill Gates Microsoft yönetim kurulundan ayrılacak. 64 yaşında olan iş adamı 1975’te Paul Allen ile birlikte Microsoft’u kurmuştu. Şirket ilk olarak 1985’te piyasaya sürülen Windows bilgisayar işletim sistemi ile biliniyor.

Microsoft, 2019’un sonunda kurumsal Azure hizmetinin kullanıcıları için yeni bir araç olacak Blockchain token’ı ve veri yönetimi hizmetini duyurdu. Ayrıca Gates, geçtiğimiz günlerde, Afrika ve Asya’da faaliyet gösteren Crest adlı fintech şirketlerine bu ayın başlarında 1.4 milyon dolarlık fon sağladı. Bu sayede bölgedeki finansal teknoloji şirketlerinin bankacılık hizmetlerini desteklemiş oldu.

binance

Microsoft’un yayınladığı açıklamada, Gates’in  hayırseverliği ve iklim değişikliği ile mücadele çabalarına daha fazla zaman ayırmak istediği için yönetim kurulundan ayrılacağı bildirildi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz