Bilgisayar Korsanı 635 Bin Dolarlık Ethereum Çaldı

Birkaç gün önce Fulcrum DeFi ekosistemi hacklendi. Bilgisayar korsanı kripto kredilerinin manipülasyonu yoluyla 2.300 adet Ethereum (575.000 $) çalmayı başardı. 18 Şubat 2020’de ise bilgisayar korsanının öncekinden biraz daha yüksek miktarda Ethereum çalmayı başardığı bildirildi. Bu sefer sayı 2.378 ETH’den (635.000 $) fazla.

Eski bir Google yazılım mühendisi ve bir DLT meraklısı olan Mudit Gupta, yeni saldırının ayrıntılı bir analizinden bahsetmek için çok erken olduğunu ancak şu ana kadar bazı hızlı analizleri paylaştığını belirtti. Yaptığı açıklamada saldırı şeklinin bir önceki hack ile benzer olduğunu bugün yapılan saldırının da tek bir işlem ile gerçekleştiğini söyledi. Yine, bilgisayar korsanı ticaret sistemini 2,378 ETH’ye sahip olmak için kullandı ve cüzdanlarına yönlendirdi. Böylece, hacker iki saldırının ardından yaklaşık 1 milyon dolar değerinde Ethereum’u çalmayı başardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz