“Biden ABD Finans Sistemine Bitcoin’i Dahil Etmeli”

Bloomberg’e konuşan İngiliz ekonomi ve finans tarihçisi Niall Ferguson, geçtiğimiz gün ABD’nin finans sistemine lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) dahil etmesi gerektiğini belirtti. Ferguson yaptığı açıklamada, mevcut salgının kripto para biriminin benimsenmesi için iyi olduğunu ve dünya çapında bir “parasal devrimi” hızlandırdığını söyledi. Bununla birlikte Ferguson, uzun süredir dijital yuan için çalışan Çin’in bu konuda hızla ilerlediğine dikkat çekti. Ancak Ferguson ABD’nin kendi dijital para birimini çıkarmak yerine Bitcoin’i finans sistemine katmalarınının daha iyi sonuç vereceğini belirtti. Ferguson, yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın Bitcoin’i ABD finans sistemine entegre etmenin faydalarını kabul etmesi gerektiğini ifade etti.

Joe Biden’in şimdilerde kripto para birimleri, merkez bankası dijital para birimleri ve Bitcoin hakkındaki kişisel görüşleri iyi bilinmiyor ancak yönetimindeki çalışanlar Bitcoin’i yatırımcılara daha dostane bir düzenleme çerçevesinde yönlendirmeye çalışıyorlar.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz