Beyaz Saray, Kripto Düzenleme İçin ‘Kapsamlı Yönerge’ Yayınladı

Beyaz Saray
Beyaz Saray

Beyaz Saray bugün, kripto endüstrisini altı ay inceledikten sonra çeşitli federal kurumların sonuçlarını ve tavsiyelerini özetleyen “Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimi için İlk Kapsamlı Yönergeyi” yayınladı. Kripto araştırma yönergesi, Başkan Biden’in bu yıl Mart ayında imzalanan yürütme emrinde verildi. Yürütme emri gibi, bugünün “Kapsamlı Çerçevesi” herhangi bir yeni mevzuat ortaya koymaz, ancak ABD kripto düzenlemesi hakkında daha net bir vizyon sağlar. Yeni yazı, emirden bu yana Başkan’a sunulan dokuz raporun araştırmasına dayanıyor ve “hükümet, endüstri, akademi ve sivil toplumdaki çeşitli paydaşların girdilerini ve uzmanlığını” yansıttığını iddia ediyor.

Yönerge, “Tüketicileri, Yatırımcıları ve İşletmeleri Korumak”, “Güvenli, Uygun Fiyatlı Finansal Hizmetlere Erişimi Teşvik Etmek”, “Finansal İstikrarı Teşvik Etmek”, “Sorumlu İnovasyonu Geliştirmek”, “Küresel Finansal Liderliğimizi ve Rekabetçiliğimizi Güçlendirmek” başlıklı bölümlere ayrılmıştır.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikDogecoin ve Bitcoin Artık En Büyük PoW Blok Zincirleri
Sonraki İçerikCardano, Vasil Duyurusundan Beri Milyonlarca İşlem Daha Kaydediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz