BBVA İsviçre Özel Kullanıcıları İçin Bitcoin Ticaretini Başlattı

6 aylık denemelerin ardından BBVA İsviçre, özel kullanıcıları için Bitcoin ticaretinin başladığını duyurdu. Yakın zamanda yayınlanan açıklamaya göre İspanya’nın en büyük ikinci bankası olan BBVA, İsviçre’deki tüm özel kullanıcılarına kripto para ticareti ve kripto saklama hizmeti sunacak. Yeni kripto alım satım hizmeti 21 Haziran’da çalışmaya başlayacak. Banka, şimdilik Bitcoin ticareti ve saklama hizmetleriyle başlayacak ve daha sonra dijital varlıkların listesini genişletecek.

Banka yaptığı açıklamada bu hizmeti yatırımcılarının portföylerini çeşitlendirmelerini sağlamak için gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in ticaretini ve depolanmasını sağlayan sistem, bir kullanıcının BTC’nin performansını diğer varlıkların, fonların vb. yanında görebileceği bankanın mobil uygulamasına entegre edildi. Böylece banka artık özel müşterilerinin aynı portföyde hem geleneksel ve hem de yenilikçi finansal varlıkları tutmasına izin verdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz