Bazı Eleştirmenlere Göre Ethereum DeFi İçin Hazır Değil

Bazı uzmanlar merkeziyetsiz finans DeFi projeleri Ethereum’a akın ederken, Ethereum ağının bunun için henüz hazır olmadığını dile getirdi. Bir matematikçi, eski hedge fon yöneticisi ve Avusturya kripto ticaret platformu Morpher’ın kurucusu Martin Froehler, Ethereum ağının mevcut yeteneklerinin DeFi için yeterli olmadığını söyledi. Ancak Ethereum Blockchain’inin önündeki zorluklara rağmen, Froehler, “DeFi kalıcı olmak için burada” diyerek diğer DeFi yanlısı bir tavır sergiledi.

Bu arada kripto sektöründen bazı uzmanlar uzun süredir piyasaya sürülmesi beklenen yükseltme Ethereum 2.0 gerçekleştiğinde bile ağın hala DeFi hizmetine hazır olmayacağı düşünüyor. Örneğin merkezi olmayan borsa 1inch CEO’su Sergej Kunz, Ethereum altyapısının DeFi ortamını barındırma kapasitesinden yoksun olduğunu ifade etti. ParaSwap’in kurucusu ve CEO’su Mounir Benchemled ise tüm DeFi projelerinin Ethereum 2.0’a geçmesinin pratik olmadığını söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz