“Bankalar Müşterilerinin Bitcoin Tutmasına İzin Vermeli”

Jelena McWilliams
Jelena McWilliams

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Başkanı Jelena McWilliams, bankaların kendileri ve müşterileri için Bitcoin gibi kripto paraları tutmasına izin vermenin zamanının geldiğine inanıyor. Las Vegas’taki Money20/20 konferansında Reuters ile yaptığı röportajda, “Riskleri uygun şekilde yönetip hafifletirken, bu alanda bankalara izin vermemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

McWilliams’ın yorumları, FDIC, Federal Rezerv ve Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) personelinden oluşan kurumlar arası bir ekip, ABD bankaları için kripto para birimi politikalarını koordine etme çalışmalarını tamamlamaya çalışırken geldi. McWilliams etkinlikte, bankaların kripto varlıkları ve dijital varlıkları bir tür teminat olarak kullanabilmeleri için yol açmaya çalıştığını belirtti. Ayrıca grubun, Tesla ve Microstrategy gibi halka açık şirketlerin halihazırda yapmakta olduğu bir şey olan bilançolarında kripto tutma kurallarına bakacağını söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz