Balinalar Dipten BTC Satın Alıyor

Analitik satıcısı IntoTheBlock tarafından paylaşılan veriler, 100 bin dolardan fazla BTC taşıyan büyük günlük Bitcoin transferlerinde bir artış olduğunu gösterdi. Tabloya göre, bu hafta Bitcoin 40 bin dolar seviyesine yükselirken günlük olarak büyük miktarlarda Bitcoin transfer edildi. Bu hafta, günlük Bitcoin transferlerinin miktarı 19 Mayıs’tan bu yana ilk kez 260.000 Bitcoin’e ulaştı. Analist ekibi, bu metriğin Bitcoin balinalarının sayısının göstergesi olduğuna dikkat çekti.

binance

Benzer şekilde Glassnode veri sağlayıcısı da balinaların lider kripto para birimi biriktirdiğini ve onu soğuk hava depolarına taşıdıklarını açıkladı. İki analitik veri şirketi de balinaların dipten Bitcoin satın aldığını ve bunun büyük BTC transferlerindeki artışla ilgili olduğunu ifade etti. Son günlerde yükselişte olan Bitcoin, bugün Binance borsasından gelen haberlerle birlikte sarsıldı. BTC 38.400 dolarlık bölgeye kadar düştü. Şimdiye kadar, CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre 39.043 dolar seviyesine yükseldi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz