Balinalar 170 Bin BTC Satın Aldı

Bitcoin
Bitcoin

Popüler analitik ekibi Santiment tarafından sağlanan veriler, balinalar olarak da adlandırılan büyük Bitcoin sahiplerinin uzun vadeli depolama için dipte lider kripto para birimini satın almaya devam ettiğini, kısa vadeli sahiplerin ise BTC satmaya devam ettiğini gösterdi. Santiment tarafından yakın zamanda atılan bir tweete göre, cüzdanlarında 100 ile 10.000 arasında Bitcoin tutan balinalar Bitcoin’in rekor seviyesi olan 65 bin dolardan düşmeye başladığından bu yana BTC satın alıyor. Balinalar son altı haftada toplamda lider kripto para birimi Bitcoin’de 170 bin biriktirdiler.

CryptoQuant verilerine dayanarak bildirildiği üzere, 1.000 ila 10.000 BTC içeren cüzdanlara sahip balinalar da varlıklarına Bitcoin eklemeye devam etti. Bu cüzdanlar şu anda yaklaşık 57.000 Bitcoin tutarken, kısa vadeli sahipleri ve madenciler paralarını sattı. Benzer şekilde Glassnode şirketinin yayınladığı grafik, uzun vadeli sahiplerin Bitcoin biriktirmeye devam ettiğini, kısa vadeli olanların ise Bitcoin’lerini elden çıkardığını gösterdi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz