Bakkt Bitcoin Vadeliler Yeni Bir Rekor Kırdı

Bakkt tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlem hacmi yeni bir rekor kırdı. 27 Temmuz tarihinde 11.509 sözleşme Bakkt Bitcoin avdeli işlem hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Her bir sözleşmenin 1 BTC’yi temsil ettiği düşünüldüğünde, 127 milyon dolar değerinden el değiştirdi.

Bununla birlikte bir önceki rekor 19 Aralık 2019’da Bakkkt Bitcoin vadelililer işlem hacmi 6.312’den fazla sözleşmeyle gerçekleşmişti. O tarihte Bitcoin fiyatı 24 saat içinde %15 yükselerek aylık düşük seviyesinden kurtulmuştu. 27 Temmuz tarihinde yeni kırılan Bakkt Bitcoin vadeli işlem hacmi rekorunun ardından Bitcoin fiyatı 10.500 dolardan Ağustos 2019’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 11.400 dolara kadar yükseldi. Ayrıca Bitcoin’deki yükselişten sonra Chicago merkezli borsa olan CME Group 1.2 milyar dolardan fazla sözleşme gördü. Spot borsalardan Binance, Coinbase ve Bitstamp ise sırasıyla Bitcoin günlük işlem hacminde yükselişe geçti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz