Baillie Gifford Blockchain.com’a 100 Milyon Dolar Yatırdı

Baillie Gifford, Bitcoin cüzdan sağlayıcısı ve kripto para borsası Blockchain.com’a 100 milyon dolar yatırım yaptı. 110 yıllık uzun geçmişe sahip efsanevi varlık yöneticisi Baillie Gifford, Blockchain.com’a 100 milyon dolar yatırdı ve bu sayede Edinburgh merkezli firma kripto para şirketinin en büyük dış hissedarı oldu. 445 milyar dolarlık varlıkları yöneten Baillie Gifford, Silikon Vadisi girişimlerine yaptığı uzun yatırımlarla ve Tesla şirketinin erken yatırımcısı olarak tanınıyor.

Blockchain.com CEO’su ve kurucu ortağı Peter Smith, şirketinin C Serisi finansman turunu tamamlamasının ardından, Baillie Gifford tarafından desteklendiğini açıkladı. Bu duyuru her iki taraf için de devrim niteliğindedir. Baillie Gilford ilk kez bir kripto para girişimine yatırım yaparken, bu miktar Blockchain.com’un şimdiye kadar aldığı en büyük yatırım olarak kaydedildi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz