Bahamalar Önümüzdeki Ay Ulusal Bir Kripto Para Başlatıyor

Bahamalar Merkez Bankası, önümüzdeki ay tüm takımadalarında ulusal bir kripto para birimi başlatıyor. Pilot testlerini tamamlayan proje başarılı olarak tanımlandı.  Geçtiğimiz yılın sonunda kendi dijital parası için çalışmalarına başlayan Bahamalar uzun çalışmalar sonucu ülke çapında devlet destekli sanal para birimini piyasaya süren ilk ülke olmaya çalışıyor.

Bahamalar Ekim ayında merkez bankası tarafından verilen bir kripto para birimini piyasaya süreceğini duyurdu. Bahamalar Merkez Bankası’ndaki eSolutions müdür yardımcısı Chaozhen Chen, ‘Kum Doları’ olarak adlandırılan merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) takımadalar ülkesi içindeki uzak adalar arasında daha fazla finansal katılım sağlamayı amaçladığını söyledi. Bununla birlikte Chen, CBDC’nin kara para aklamayı önleme ve müşterinizi tanıma korumaları ile Bahama doları ile aynı düzenlemelere sahip olacağını belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz