BAE Kendi Kripto Parasını Geliştirecek

BAE
BAE

Birleşik Arap Emirlikleri, kendi dijital para birimleri üzerinde çalışmayı planlıyor. Emirlik Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, BAE merkez bankası Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir kripto para birimi geliştirmenin 2023-2026 stratejisinde yer alan yedi hedeften biri olduğunu duyurdu. BAE kriptoya dönüşmesinin yanı sıra, büyük veri ve yapay zeka gibi diğer son teknoloji teknolojileri de benimseyecek. Bu çaba, ülkenin merkez bankasının ilk 10’a girmeyi hedeflemesiyle BAE’nin küresel konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Şubat ayında BAE, CBDC girişimi üzerinde çalışmak için Çin ile güçlerini birleştirdi. Amacı, merkez bankası dijital para birimlerinin ve dağıtılmış defter teknolojisinin kullanımlarını keşfetmek için bir kavram kanıtı prototipi geliştirmektir. Çin, İsveç ve bazı küçük ada ülkeleri şu ana kadar CBDC yarışına liderlik ediyor. Son olarak Vietnam Başbakanı Pham Minh merkez bankasını bu ayın başlarında bir dijital para birimi projesini denemeye çağırdı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikJP Morgan: El Salvador’un Bitcoin Hareketi Ağ Üzerinde Baskı Oluşturacak
Sonraki İçerikDeFi Token’leri Yükselişe Geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz