Avustralya Mali Gözlemcisi Kriptoya Karşı Uyardı

Kripto Paralar
Kripto Paralar

Ülkenin en iyi finansal gözlemcisi olan Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu, emeklilik fonlarını yöneten Avustralyalıları kripto para birimlerine karşı uyardı. Ajans, yakın zamanda kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılıkların yükselişi hakkında bir uyarı yayınladıktan sonra kriptoyu “spekülatif bir yatırım” olarak tanımladı. ASIC, özellikle sosyal medyada SMSF mütevellilerini hedefleyen pazarlama kampanyalarında bir artış kaydetti ve yatırımcıları dikkatli olmaya çağırdı.

Aralık ayında, Avustralya federal polisi, Avustralyalıların geçen yıl 109 milyon Avustralya dolarından dolandırıldığını açıkladı. Kasım ayında, Güney Avustralya polisi bir dark web uyuşturucu baskınının ardından 700.000 Avustralya Doları değerinde kripto paraya el koydu. Independent Reserve’s Cryptocurrency Index (IRCI) tarafından yürütülen bir ankete göre, Avustralyalıların yaklaşık üçte biri, bir yıl öncesine göre %18’lik bir artışı temsil eden kripto para birimlerine sahip.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz