Avustralya Küresel Kripto Lideri Olmayı Hedefliyor

NSW Liberal Senatörü Andrew Bragg başkanlığındaki Avustralya’yı bir teknoloji ve finans merkezi olarak geliştirmeye yönelik oluşturulan komite, kripto para birimlerine odaklanan ikinci kamuya açık oturumuna ev sahipliği yaptı. Görüşme sırasında hazır bulunan piyasa katılımcıları, Avustralya’nın dijital varlıklarda küresel bir lider olması için önemli bir konumda olduğunu belirtti. Katılımcılar özellikle sektöre artan kurumsal katılım nedeniyle hızlı bir şekilde büyümeye devam eden 1 trilyon dolarlık kripto para saklama piyasasına girebileceğini söyledi. Yerel kripto endüstrisi üyelerinin yanı sıra, yalnızca bilgisayar koduyla yönetilen merkezi olmayan özerk organizasyonları (DAO’lar) yasal olarak tanımayı öneren akademisyenler de oldu.

Yakın tarihli bir Finder anketi, Avustralyalıların %25’inin kripto para birimlerine sahip olduğunu veya sahip olmayı planladığını ortaya çıkardı. Bununla birlikte, aynı anket Avustralyalıların %56’sının Bitcoin’i Elon Musk’ın yarattığını düşündüğünü gösterdiğinden, sektör hakkındaki bilgilerinin kesinlikle iyileştirilmesi gerek.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz