Avustralya Finans Bakanı: Kriptonun Modası Yakında Geçmeyecek

Kripto Paralar
Kripto Paralar

Avustralya’nın finansal hizmetler bakanı Jane Hume, The Guardian’a kripto para birimi endüstrisinin “bir moda olmadığını” ve hükümetin merkezi olmayan finanstan (DeFi) korkmaması gerektiğini söyledi. Hume, bugün Avustralya Mali İnceleme zirvesi sırasında yaptığı açıklamada, temkinli bir şekilde adım atmalıyız, ancak korkuyla değil” dedi. Hume ayrıca kripto endüstrisinin “yakında kaybolmayacağını” da sözlerine ekledi. Hume’un yorumları, kripto endüstrisi lehine ilk kez halka açık bir şekilde konuşmasından altı ay sonra geldi.

Bu yılın Mayıs ayında Hume, hükümetin kripto alanına girmek isteyen Avustralyalıları engellemeyeceğini söyledi. Ayrıca kripto para birimlerinin “önemi artacak bir varlık sınıfı” olduğunu belirtti. Hume’un sözleri, kripto endüstrisindeki risklere karşı toplu olarak uyarıda bulunan dünya çapındaki diğer hükümetlerin ve düzenleyicilerin konumundan çok uzak. Bilindiği üzere Ocak ayında FCA, finansal suç, fiyat oynaklığı, müşteri anlayışı eksikliği ve güvenilir ürün değerlendirme eksikliği gibi bir dizi faktör nedeniyle kripto ürünlerinin “uygunsuz” olduğunu iddia ederek perakende yatırımcılar için kripto türevlerini yasakladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz