Avrupa’nın İlk Bitcoin ETF’si Yayınlandı

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Financial Times’a göre, bir Fransız varlık yönetim şirketi, Bitcoin fiyatını takip edecek AB tarafından düzenlenen bir ticaret fonunun lansmanına hazırlanıyor. Melanion ETF, yatırımcıların yatırım fonları aracılığıyla yüksek volatiliteli varlıklarla çalışmasına olanak tanıyan Avrupa pazarındaki ilk ürünlerden biri olacak. Melanion’a göre, yeni ETF Bitcoin fiyatı ile yüzde 90’a kadar korelasyon gösteren kripto para birimi madenciliği ve blok zinciri endüstrisinde 30’a kadar hisseyi takip edecek. Ayrıca ETF, UCITS statüsünde olacak, yani ETF Avrupa genelinde standart olarak düzenlenecek.

Melanion BTC Equities Universe Ucits ETF, Paris’teki Euronext’te listelenecek ve yüzde 0,75 ücret talep edecek. Bu tür yatırım ürünlerinin piyasaya sürülmesi, büyük olasılıkla, daha önce finansal düzenleyiciler ve kurumsal yatırımcılar tarafından hoş karşılanmayan dijital varlıkların aşamalı olarak benimsenmesi anlamına geliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikJoseph Lubin: ETH Ekosistemi BTC’yi Geçti
Sonraki İçerikEthereum Londra Hard Fork’u Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz