ARK Invest CEO’su Havale İşleminde Kripto Paraların Kullanılmasını Önerdi

Cathie Wood
Cathie Wood

Yakın zamanda düzenlenen The B Word konferansında Cathie Wood, Elon Musk ve Jack Dorsey gibi sektörün ünlü isimleri Bitcoin ve genel olarak kripto para birimi endüstrisini tartıştı. Tartışma konularından biri, havale endüstrisinde Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılmasıydı. ARK Invest CEO’su Cathie Wood 700 milyar dolarlık havale piyasasında kripto paraların kullanılması gerektiğini öne sürdü. Wood, yüksek ücretler nedeniyle havale piyasasının kaybettiği çok sayıda fona dikkat çekti. Ayrıca, GSYİH’nın büyük ölçüde yalnızca havaleye dayandığı ülkeler olduğunu da kaydetti. Wood, Tonga ve El Salvador örneğini verdi. Tonga Krallığı örneğinde, GSYİH’nın %30’u tamamen havaleye bağlıdır.

Dünya Bankası’nın 2021 havale raporuna göre, 2022’de havale hacimlerinin koronavirüs pandemisinden sonra bile 556 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Havale sektörü ücretleri, 100 dolar gibi düşük bir transfer için işlem başına %30’a kadar çıkıyor. Ancak Bitcoin ve dijital varlıklar, pahalı denizaşırı işlemler için yaygın olarak önerilen çözümlerdir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikElon Musk Kripto Portföyünü Açıkladı
Sonraki İçerikNeredeyse 220 Milyon XRP Transfer Edildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz