ARKK ETF Temmuz’da Yüzde 7 Düştü

ARK
ARK

Reuters, Cathie Wood’un ARK Fonu tarafından yönetilen ARKK ETF’nin, ARK’ın yatırımlarla desteklediği Bitcoin ve Coinbase’in yanı sıra Temmuz ayında düşük performans gösterdiğini bildirdi. ARKK borsa yatırım fonunun portföyü, Jack Dorsey ve ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase tarafından yönetilen Tesla, Zoom, Spotify ve Square hisselerini içeriyor. Ancak buna rağmen ARKK ETF’si Temmuz’da %7,1 düştü.

2020’de ETF iyi bir performans sergileyip ABD merkezli diğer öz sermaye fonlarından daha iyi performans gösterirken, Temmuz 2021’de ARKK düşüşe geçti. Geçen yıl ARKK, küresel kilitlenmenin ortasında oldukça popüler hale gelen iki şirket olan Zoom ve Teladoc Health sayesinde yükseldi. Bu seneki ETF’nin düşük performansına yatırım yaptığı şirketler neden oldu. ARKK portföyünün neredeyse yüzde 10,5’ine sahip olan Tesla % 4.8, Coinbase %5 ve Spotify %19 düştü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz