Arjantinli Kongre Üyesi Maaşların Kripto İle Ödenmesini İstedi

Arjantin
Arjantin

Arjantinli Kongre Üyesi José Luis Ramón, işletmelerin çalışanlarına kripto para biriminde ödeme yapmalarına izin verecek bir yasa tasarısı önerdi. Ramón, “Arjantinliler özerkliklerini güçlendirebilir ve ücretlerinin satın alma gücünü koruyabilir” dedi. Tasarıya göre çalışanlar bir ödeme şekli olarak kriptoyu kabul edip etmeme konusunda tam yetkiye sahip olacak. İşveren ayrıca, çalışana kripto transferinin maliyetlerini de üstlenmek zorunda kalacak. Bununla birlikte ödeme kripto para birimine eşdeğer peso ile ya da sadece kriptoda doğrudan bir ödeme ile gerçekleşebilecek.

Ramón, kripto para savunucuları tarafından yapılan ortak bir argümandan yararlanarak maaşları kripto para ile almanın enflasyona karşı bir koruma sağlayacağını dile getirdi. Arjantin’de, Mayıs ayında enflasyon oranı %3,3 iken, yıl için %21.5’e kadar çıktı. Ramón’a göre çalışanlara kripto para birimlerinde ödeme yapılması durumunda enflasyon makul bir şekilde daha iyi olacaktır.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikSEC, SkyBridge Capital’in Bitcoin ETF Başvurusunu Erteledi
Sonraki İçerikBloomberg Analistine Göre Bitcoin 2021’in İkinci Yarısında 100 Bin Dolara Yükselecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz