Analist Willy Woo’dan Bitcoin ve Altın Açıklaması

Ünlü kripto para analisti Willy Woo, bir “ayrıştırma” grafiği, yani Bitcoin (BTC) ve Altın (XAU) fiyat dinamikleri arasındaki korelasyonun ne zaman negatif hale geldiğini gösteren bir grafik paylaştı. Woo’nun grafiği, 11 Ağustos 2020’de Bitcoin ile Altın fiyatları arasındaki korelasyonun negatif olduğunu gösterdi. O tarihten bu yana, lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı beş katına çıktı ancak altın %11’den fazla düştü.

Analist ayrıca altın ile Bitcoin korelasyonun negatif hale gelmesi ile Bitcoin’in kurumsal benimsenmesini başlatan MicroStrategy şirketinin Bitcoin satın almasının aynı günde gerçekleştiğini dile getirdi. Hatırlayacağınız üzere Michael Saylor’un şirketi MicroStrategy 11 Ağustos tarihinde ilk kez 425 milyon dolara Bitcoin satın almıştı. Woo, açıklamasında kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesi nedeniyle Bitcoin ile altın korelasyonunun negatif hale geldiğini belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz